Mozilla Firefox

Mozilla Firefox Proxy Ayarı Değiştirme Resimli Anlatım

Proxy değiştirme işlemi genel olarak yasaklı siteleri giriş, çevrimiçi gizliliği korumada ve açılmayan siteleri açmada kullanılır. Mozilla Firefox kullanıcıları için Proxy ayarları nasıl değiştirilir?

Mozilla Firefox tarayıcısı açtığınız zaman sağ üst köşede alt alta üç çizgi olan yere tıklayın ve açılan menüde “Seçenekler” tıklayarak açınız. Bu bölümü açmanın diğer yöntemi ise tarayıcınız açıkken klavyenizde bulunan “ALT” tuşuna bastığınız zaman tarayıcının üst tarafında menü çıkacaktır bu menüde “Araçlar” menüsünden “Seçenekler” kısmını açabilirsiniz.

Mozilla Firefox Proxy Ayarı Değiştirme

Açılan pencerede üst menüsünde “Gelişmiş” ve hemen altındaki menüden “” tıklayın. Aşağıdaki Bağlantı bölümündeki “Ayarlar” tıklayın.

Mozilla Firefox Proxy Ayarı Değiştirme

Açılan yeni pencerede Proxy seçenekleri bulunuyor burada “Vekil Sunucu ayarlarını elle ayarla” onay kutusunu işaretleyin. Hemen altında bulunan kapalı bölüm aktif olacaktır. Bu bölümedeki “HTTP vekil sunucusu” bölümüne elimizde olan proxy adresimizi ve hemen yanında bulunan “İletişim Noktası” bölümüne o adresin proxy portunu yazalım ve “Tamam” tıklayın.

Mozilla Firefox Proxy Ayarı Değiştirme

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir