dns ayarı

Windows 8 Dns Ayarlarını Değiştirme Resimli Anlatım

Windows 8 DNS Ayarlarını Değiştirme – Windows 8 DNS Ayarları (Resimli Anlatım)
Windows 8 Dns ayarı değiştirmeden önce kesinlikle bu anlatım Windows 8 işletim sistemi içindir eğer sisteminiz farklı ise solda bulunan menüden gerekli kategoride size ait dns ayarı değiştirme konusunu yazılı veya videolu anlatım olarak bulabilirsiniz.

Mouse yani faremizi ekranın sağ tarafına getirerek “Charms bar” menüsünü açın ve menüde bulunan “Ayarlar” kısmına tıklayın.  Aynı yerde açılan menüde “Denetim Masası” tıklayınız.

windows 8 dns ayarı

Denetim Masasından “Ağ ve İnternet” kısmında bulunan “Ağ durumunu ve görevlerini görüntüle” girin.

windows 8 dns ayarı

Etkin ağlarınızı görüntüleyin” bölümünde Bağlantılar karşısındaki bağlantıya tıklayın.

windows 8 dns ayarı

Özellikler” butonuna tıklayın.

windows 8 dns ayarı

Açılan yeni pencereden “İnternet protokolü, sürüm 4 (TCP/IPv4)” bölümüne bir kere tıklayarak seçin ve “Özellikler” butonuna tıklıyoruz.

windows 8 dns ayarı

Açılan yeni alt pencerenin aşağısında bulunan “Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan” seçeneğini seçiyoruz. Hemen alt alta “Yeğlenen Dns Sunucusu” ve “Diğer Dns Sunucusu” bulunuyor.

windows 8 dns ayarı

 

Bu boş alanlara sitemizin üst menüsünde bulunan “DNS Ayarları bölümündeki DNS ayarlarının birini seçip gerekli yerine yazarak tamam’a basınız.

Windows 8 Dns değiştirme anlatımı bu kadardır. Bu anlatımı anlamayan yeterli bulmayanlar için sizler için kısa zamanda videolu anlatımı da sol tarafta bulunan DNS Değiştirme Videolu Anlatım kategorisinde paylaşacağız oradan izleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir