dns ayarı

Windows Xp Dns Ayarlarını Değiştirme Resimli Anlatım

Windows XP DNS Ayarlarını Değiştirme – Windows XP DNS Ayarları (Resimli Anlatım)

 

Windows XP Dns ayarı değiştirmeden önce kesinlikle bu anlatım Windows XP işletim sistemi içindir eğer sisteminiz farklı ise solda bulunan menüden gerekli kategoride size ait dns ayarı değiştirme konusunu yazılı veya videolu anlatım olarak bulabilirsiniz.

Bilgisayarımızın sol altında bulunan “Başlat” tıklıyoruz ve ve menüde bulunan “Denetim Masası” giriyoruz. Denetim Masası’ndan “Ağ Bağlantıları” giriyoruz.

windows xp dns değiştirme

 

Açılan pencerede sol taraftaki menüden “Ağ Bağlantılarını Görüntüle” seçeneğine tıklıyoruz. Klasörün içinde bulunan “Yerel Ağ Bağlantısı” mouse yani fare yardımı ile sağ tıklayıp özellikler diyoruz.

windows xp dns değiştirme

Açılan yeni pencereden “İnternet İletişim Kuralları (TPC/IP)” bölümüne bir kere tıklayarak seçiyoruz. Sonra hemen aşağıda bulunan “Özellikler” butonuna tıklıyoruz.

windows xp dns değiştirme

 

Açılan yeni alt pencerenin aşağısında bulunan “Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullan” seçeneğini seçiyoruz. Hemen alt alta “Yeğlenen Dns Sunucusu” ve “Diğer Dns Sunucusu” bulunuyor.

windows xp dns değiştirme

Bu boş alanlara sitemizin üst menüsünde bulunan “DNS Ayarları” bölümündeki DNS ayarlarının birini seçip gerekli yerine yazarak tamam’a basınız.

Windows Xp Dns değiştirme anlatımı bu kadardır. Bu anlatımı anlamayan yeterli bulmayanlar için sizler için kısa zamanda videolu anlatımı da sol tarafta bulunan DNS Değiştirme Videolu Anlatım kategorisinde paylaşacağız oradan izleyebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir